Soczewka kontaktowa, która rozumie światło

Soczewka kontaktowa ACUVUE® OASYS with Transitions™ to pierwsza taka soczewka kontaktowa1, która zapewnia więcej niż korekcję wzroku2. Soczewka ta z łatwością dostosowuje się do zmiennych warunków oświetlenia3 i nieustannie filtruje docierające do oka światło - zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach - w tym światło niebieskie4 i promieniowanie UV5. Dzięki temu, ACUVUE® OASYS with Transitions™ pozwala zminimalizować negatywny wpływ, jaki światło może mieć na oczy pacjentów.3,6

Time Best Inventions of 2018 Banner

Kluczowe korzyści

  • Redukuje konieczność mrużenia oczu pod wpływem jasnego światła*3
  • Pomaga oczom o 49% szybciej dostosować się do zmiennych warunków oświetlenia*3
  • Podczas nocnej jazdy samochodem, redukuje poświatę i oślepienia reflektorów*3,7

Dowiedz się więcej o soczewce ACUVUE® OASYS with Transitions™ - jednej z największych innowacji 2018 r. wg magazynu TIME.

Zobacz jak działa ta soczewka

Mruż oczy mniej i zobacz więcej!

Mając dostępną soczewkę ACUVUE® OASYS with Transitions™ czas zacząć rozmowę z pacjentem na temat wpływu ostrego światła na wzrok.

Graphs showing 64%, 94% and 34%

64% pacjentów może mieć takie sytuacje, w których oślepia ich światło.8

Graphs showing 64%, 94% and 34%

94% z nich stosuje rozwiązania zastępcze takie jak np. mrużenie oczu.8

Graphs showing 64%, 94% and 34%

Mimo tego, że większość pacjentów doświadcza drażniącego wpływu światła na oczy, jedynie 34% z nich informuje o tym specjalistę.8

Odpowiedzi na pytania pacjentów

Twoi pacjenci mogą zadać Ci wiele pytań na temat soczewki kontaktowej ACUVUE® OASYS with Tranistions™. Odpowiedzi na trzy kluczowe pytania znajdziesz poniżej.

JAK SOCZEWKA BĘDZIE WYGLĄDAĆ NA OKU?

Soczewki ACUVUE® OASYS with Transitions™ zostały specjalnie opracowane w taki sposób, aby zapewniać użytkownikom jak najwięcej korzyści9, jednocześnie minimalizując efekt kosmetyczny na oku.2

3 pictures of eyes wearing ACUVUE® OASYS with Transitions™

JAK SZYBKO SOCZEWKA ZMIENI ZABARWIENIE?

Pełne zaciemnienie założonej soczewki zajmuje przeważnie mniej niż 60 sekund (na zewnątrz, w słoneczny dzień). Wchodząc do pomieszczenia, soczewka zacznie zmieniać zabarwienie. Całkowity powrót do przezroczystości zajmuje przeważnie mniej niż 90 sekund.2

JAK PRZECHOWYWAĆ TE SOCZEWKI?

Soczewki należy przechowywać w miejscu nie narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Jeśli masz więcej pytań, skontaktuj się z nami!

JOHNSON & JOHNSON POLAND SP. Z O.O.
UL. IŁŻECKA 24, 02-135 WARSZAWA

Tel. +48 22 237 82 00

Mail: [email protected]

 

*W porównaniu z soczewką ACUVUE® OASYS with HYDRACLEAR®.

1. Komunikat prasowy Agencji Żwyności i Leków "FDA Press Release: FDA clears first contact lens with light-adaptive technology” https://www.fda.gov/newsevents/newsroom/pressannouncements/ucm604263.htm, 10.04.2018 r.

2. Dane JJV 2018: Definicja ACUVUE® OASYS with Transitions™ Light Intelligent Technology™.

3. Dane JJV 2018: ACUVUE® OASYS Brand Contact Lenses with Transitions™ Light Intelligent Technology™ – Objective Clinical Claims.

4. Według standardu ISO-8980-3 dla 380-460 nm (Blue Light Hazard Function, B(λ))

5. Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV klasy 1 lub 2, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed transmisją szkodliwego promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. UWAGA: Długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV jest jednym z czynników zwiększających ryzyko wystąpienia zaćmy. Ryzyko zależne jest od kilku czynników, takich jak warunki środowiskowe (wysokość, szerokość geograficzna, zachmurzenie) i czynniki osobiste (zakres i charakter zajęć na świeżym powietrzu). Nie przeprowadzono badań klinicznych w celu wykazania, że noszenie soczewek kontaktowych blokujących promieniowanie UV zmniejsza ryzyko wystąpienia zaćmy lub innych chorób oczu.

6. Pomagając szybciej odzyskać ostrość widzenia po oślepieniu jasnym światłem, a także ograniczają mrużenie oczu w porównaniu z wiodącą soczewką kontaktową planowej wymiany.

7. Badania kliniczne wykazały, że osoby w wieku 40-65 lat mogą odnieść większe korzyści użytkowania soczewki ACUVUE® OASYS with Transitions™ w stanie niezabarwionym.

8. Dane JJV 2018: Substantiation for Bothersome Light Need Prevalence.

9. Zdolność do wyraźnego widzenia w ostrym świetle.

TIME jest znakiem zastrzeżonym magazynu TIME. Transitions, logo Transitions i Light Intelligent Technology to znaki towarowe Transitions Optical Inc., używane na licencji przez Transitions Optical Limited.