Ważne informacja dotyczące bezpieczeństwa.

Soczewki kontaktowe ACUVUE® są przeznaczone do korekcji wzroku. Podobnie jak w przypadku wszystkich soczewek kontaktowych, mogą wystąpić problemy z oczami, w tym owrzodzenie rogówki. U niektórych użytkowników może występować lekkie podrażnienie, swędzenie lub dyskomfort. Soczewek kontaktowych nie należy stosować w przypadku infekcji oka lub innych chorób oczu lub w przypadku choroby ogólnoustrojowej, która może mieć wpływ na oko. Pełne informacje, w tym przeciwwskazania, środki ostrożności i działania niepożądane, znajdują się w instrukcji użytkowania.

ACUVUE™ RevitaLens jest wskazany do pielęgnacji miękkich (hydrofilowych) soczewek kontaktowych, w tym soczewek silikonowo-hydrożelowych. Szczegółowe informacje o produkcie, w tym ostrzeżenia i środki ostrożności można znaleźć w instrukcji użytkowania. Niezastosowanie się do tego zalecenia może spowodować poważne zakażenie lub uszczerbek oczu.

Znaki towarowe prezentowanych produktów należą do: Johnson & Johnson. Reklama prowadzona przez Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy KRS pod numerem: 0000032278, NIP 113-00-20-467, o kapitale zakładowym 39 751 500,00 złotych.

Wyroby medyczne ACUVUE® dostępne na terytorium Wspólnoty Europejskiej:

Jednodniowe soczewki kontaktowe:

 • 1-DAY ACUVUE®
 • 1-DAY ACUVUE® MOIST
 • ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxeTM 
 • 1-DAY ACUVUE® TruEye® 
 • 1-DAY ACUVUE® DEFINE® with LACREON®
 • 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM
 • ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM with HydraLuxe™
 • 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL
 • ACUVUE® OASYS MAX 1-Day
 • ACUVUE® OASYS MAX 1-Day MULTIFOCAL

Soczewki kontaktowe ACUVUE® do noszenia w trybie dziennym lub w trybie przedłużonym: 

 • ACUVUE® 2 (schemat używania: 14 dni w trybie dziennym lub 6 nocy/7 dni w trybie przedłużonym)
 • ACUVUE® ADVANCE with HYDRACLEAR® (schemat używania 14 dni w trybie dziennym)
 • ACUVUE® OASYS with HYDRACLEAR® PLUS (schemat używania: 14 dni w trybie dziennym lub 6 nocy/7 dni w trybie przedłużonym)
 • ACUVUE® VITA (schemat używania – 1 miesiąc w trybie dziennym)
 • ACUVUE® VITA for ASTIGMATISM (schemat używania – 1 miesiąc w trybie dziennym),
 • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM with HYDRACLEAR® PLUS (schemat używania: 14 dni w trybie dziennym lub 6 nocy/7 dni w trybie przedłużonym)
 • ACUVUE® OASYS for PRESBYOPIA with HYDRACLEAR® PLUS (schemat używania: 14 dni w trybie dziennym lub 6 nocy/7 dni w trybie przedłużonym)
 • ACUVUE® OASYS Multifocal (schemat używania: 14 dni w trybie dziennym lub 6 nocy/7 dni w trybie przedłużonym)  
 • ACUVUE® OASYS with Transitions™ (schemat używania: 14 dni w trybie dziennym)

oraz 

Wielofunkcyjny płyn dezynfekujący do soczewek kontaktowych ACUVUE™ RevitaLens

oraz

Krople do oczu blink contacts®, blink® Intensive i blink® intensive PLUS 

Johnson & Johnson Poland sp. z o. o. oświadcza, iż wyłącznie niektóre z w/w wyrobów medycznych są bezpośrednio dystrybuowane w Polsce.

 

Zastosowanie jednodniowych soczewek kontaktowych:

Soczewki kontaktowe ACUVUE® są przeznaczone do noszenia krócej niż 24 godziny, bez okresu snu. Twój specjalista powinien przepisać soczewki i ustalić schemat używania. Używanie soczewek nie wymaga czyszczenia lub dezynfekowania, a po zdjęciu należy je wyrzucić.

 • Jednodniowe sferyczne soczewki kontaktowe marki ACUVUE® są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym w celu korekcji wad wzroku, takich jak krótkowzroczność oraz nadwzroczność u osób mających zdrowe oczy i astygmatyzm mniejszy lub równy 1,00 D.
 • Soczewki kontaktowe marki 1-DAY ACUVUE® DEFINE® with LACREON® są również przeznaczone do podkreślenia wyglądu oka.
 • Jednodniowe soczewki kontaktowe marki ACUVUE® for ASTIGMATISM są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym w celu korekcji wad wzroku, takich jak krótkowzroczność oraz nadwzroczność u osób mających zdrowe oczy i astygmatyzm.
 • Jednodniowe soczewki kontaktowe marki ACUVUE® do korekcji PREZBIOPII są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym w celu korekcji wad wzroku, takich jak krótkowzroczność oraz nadwzroczność u osób z prezbiopią mających zdrowe oczy i astygmatyzm mniejszy lub równy 0,75 D.

Zastosowanie soczewek kontaktowych ACUVUE® do noszenia w trybie dziennym i w trybie przedłużonym:

Soczewki kontaktowe ACUVUE® przeznaczone do noszenia w trybie dziennym (systematyczna wymiana) (krócej niż 24 godziny, bez okresu snu) lub w trybie przedłużonym (dłużej niż 24 godziny, łącznie z okresem snu), które można nosić bez zdejmowania przez okres do 7 dni/6 nocy, a po zdjęciu wyrzucić. Używanie soczewek w takim trybie nie wymaga przeprowadzania zabiegów czyszczenia i dezynfekowania. Schemat używania i wymiany ustali Twój specjalista.

 • Sferyczne soczewki kontaktowe marki ACUVUE® są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym w celu korekcji wad wzroku, takich jak krótkowzroczność oraz nadwzroczność u osób mających zdrowe oczy i astygmatyzm mniejszy lub równy 1,00 D.
 • ACUVUE® OASYS with Transitions™ są światłoczułymi soczewkami kontaktowymi przeznaczonymi do korekcji wzroku oraz tłumienia jasnego światła, ponieważ zawierają dodatek fotochromowy, który dynamicznie absorbuje widmo widzialne.
 • Soczewki kontaktowe marki ACUVUE® 2 oraz ACUVUE® OASYS with HYDRACLEAR® PLUS są również przeznaczone do noszenia w trybie przedłużonym.
 • Soczewki kontaktowe marki ACUVUE® for ASTIGMATISM są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym w celu korekcji wad wzroku, takich jak krótkowzroczność oraz nadwzroczność u osób mających zdrowe oczy i astygmatyzm.
 • Soczewki kontaktowe marki ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM with HYDRACLEAR® PLUS są również przeznaczone do noszenia w trybie dziennym lub trybie przedłużonym.
 • Soczewki kontaktowe marki ACUVUE® OASYS for PRESBYOPIA with HYDRACLEAR® PLUS są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym lub przedłużonym w celu korekcji wad wzroku, takich jak krótkowzroczność oraz nadwzroczność u pacjentów z prezbiopią mających zdrowe oczy i astygmatyzm mniejszy lub równy 0,75 D.
 • Soczewki kontaktowe ACUVUE® OASYS with HYDRACLEAR® PLUS mogą być również stosowane w celach terapeutycznych jako opatrunek w określonych chorobach oczu.
 • Soczewki kontaktowe marki ACUVUE® OASYS MULTIFOCAL są przeznaczone do korekcji wad wzroku, takich jak krótkowzroczność oraz dalekowzroczność u osób z prezbiopią mających zdrowe oczy i astygmatyzm mniejszy lub równy 0,75 D.
   

Soczewki kontaktowe mogą być stosowane jako opatrunek rogówki w przypadku niektórych chorób i stanów chorobowych, łagodząc dyskomfort i pomagając w leczeniu. Twój specjalista poinformuje Cię, czy cierpisz na tego typu dolegliwości i może zalecić dodatkowe leki lub harmonogramy wymiany dla Twojego indywidualnego schorzenia. Nigdy nie należy samodzielnie leczyć jakichkolwiek schorzeń soczewkami kontaktowymi lub lekami okulistycznymi bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.
 

Soczewki kontaktowe marki ACUVUE® OASYS with HYDRACLEAR® PLUS mogą być również stosowane w celach terapeutycznych jako opatrunek w następujących ostrych i przewlekłych chorobach oczu:

 • Do ochrony rogówki w przypadku nieprawidłowości dotyczących powiek i rogówki, takich jak podwinięcie powiek, przemieszczenie rzęs, występowanie blizn tarczki oraz nawracające ubytki nabłonka rogówki. Ponadto są wskazane, gdy szwy lub wady rozwojowe struktury oka, zwyrodnienia lub paraliż mogą skutkować koniecznością ochrony rogówki przed zagrożeniem lub wielokrotnym podrażnieniem.
 • Do łagodzenia bólu rogówki w stanach takich jak keratopatia pęcherzowa, nadżerka i ścieranie nabłonka, zwłóknienie rogówki i po przeszczepie rogówki.
 • Jako bariera w procesie gojenia ubytków nabłonka spowodowanych przewlekłymi wadami nabłonka, owrzodzeniem rogówki, neurotroficznym i neuroparalitycznym zapaleniem rogówki oraz oparzeniem chemicznym.
 • W stanach pooperacyjnych, w których wskazane jest stosowanie opatrunków, np. po chirurgii refrakcyjnej, w przypadku przeszczepów warstwowych, płatków rogówki oraz w innych stanach po przeprowadzeniu zabiegów w ramach chirurgii okulistycznej.
 • Do zapewnienia stabilności strukturalnej i ochrony w przypadku tylnego mocowania soczewki, jeśli rogówka i związane z nią powierzchnie są zbyt nieregularne, aby umożliwić mocowanie sztywnych gazoprzepuszczalnych (RGP) soczewek kontaktowych. Ponadto stosowanie soczewek może zapobiegać podrażnieniom i otarciom w warunkach, w których występują różnice wysokości w miejscu połączenia typu host/krzywa lub tkance bliznowatej.
 • Soczewki przepisane w celach terapeutycznych można nosić w trybie dziennym lub przedłużonym

Zastosowanie ACUVUE™ RevitaLens:

Wielofunkcyjny płyn dezynfekujący do soczewek kontaktowych ACUVUE™ RevitaLens służy do czyszczenia, płukania, dezynfekcji, przechowywania oraz nawilżania miękkich (hydrofilowych) soczewek kontaktowych, usuwa osady powierzchniowe, w tym lipidowe i białkowe.

 

PRODUCENT – SOCZEWKI KONTAKTOWE ACUVUE®:

USA: Johnson & Johnson Vision Care, Inc.,
7500 Centurion Parkway, Jacksonville, Florida, 32256, USA

IRLANDIA: Johnson & Johnson Vision Care Ireland UC, The National Technology Park, Limerick, Ireland

UPOWAŻNIONY PRZEDSTAWICIEL - SOCZEWKI KONTAKTOWE ACUVUE®:

AMO Ireland, Block B, Liffey Valley Office Campus,
Quarryvale, Co. Dublin, Ireland

PRODUCENT – ACUVUE™ RevitaLens i krople do oczu blink:

AMO Ireland, Block B, Liffey Valley Office Campus, Quarryvale, Co Dublin, Ireland

PP2023AMB5046