12 października 2015

Nieustannie dążymy do rozwoju rynku soczewek kontaktowych i zwiększenia poziomu zadowolenia pacjentów z dostępnych rozwiązań. Wiedząc, że pacjenci są zainteresowani wieloma wariantami opakowań1 zdecydowaliśmy się w zeszłym roku na wprowadzenie na rynek podręcznych, wygodnych i ekonomicznych opakowań soczewek kontaktowych marki ACUVUE®.

Koncept spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem na polskim rynku. Niestety z niepokojem zaobserwowaliśmy, że w części salonów optycznych większe opakowania (wygodne i ekonomiczne) są rozpakowywane i sprzedawane niezgodnie z prawem (bez opakowania zbiorczego). Odbija się to negatywnie na tych salonach, które oferują te opakowania swoim pacjentom w sposób prawidłowy (nierozpakowane) oraz nie zapewnia wymaganego prawem poziomu bezpieczeństwa dla konsumentów, którzy nie mają w takiej sytuacji dostępu do właściwej informacji o produkcie.

W celu zapewnienia prawidłowej oraz zgodnej z prawem sprzedaży soczewek kontaktowych ACUVUE® decydujemy się na zmianę cen dla następujących wariantów opakowań:

•     1-DAY ACUVUE® TruEye® 90 szt, 1-DAY ACUVUE® TruEye® 180 szt,

•     1-DAY ACUVUE® MOIST 90 szt, 1-DAY ACUVUE® MOIST 180 szt,

•     ACUVUE OASYS® 12 szt, ACUVUE OASYS® 24 szt.

W konsekwencji jednostkowa cena zakupu soczewki kontaktowej dla opakowań klasycznych, wygodnych i ekonomicznych będzie jednakowa. Nowe ceny katalogowe większych opakowań obowiązują  od  28  września bieżącego roku. Rabaty naliczane są od cen katalogowych zgodnie z obowiązującą polityką handlową.

Jednocześnie chcemy wspierać praktyki, które dostrzegają duży potencjał w sprzedaży nowych wariantów opakowań. W związku z tym przygotowaliśmy innowacyjny program, w którym konsument może otrzymać rabat przy ich zakupie. Jesteśmy przekonani, że dla właścicieli salonów optycznych chcących dalej oferować konsumentom większe opakowania soczewek kontaktowych ACUVUE® bez ich rozpakowywania,  program ten ułatwi sprzedaż i jednocześnie zapewni większą opłacalność.

 

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z Przedstawicielami Regionalnymi ACUVUE®.

 

1.Dane JJVC, wrzesień 2013, 2 rynki (Niemcy, Rosja), n=2401 osób noszących soczewki kontaktowe. Gdyby jakaś marka oferowała większy wybór rozmiarów opakowań, jak mogłoby to wpłynąć na Twoją chęć jej wypróbowania, gdyby inne parametry były takie same? B2B/2015/09/7363